Rusya vizesi

Rusya vizesi

Destek

Rusya Gerek son zamanlarda bizimle olan ve artarak süregelen ticari ilişkileri ile, gerek alımlı kızları, gerek se de Amerika ile olan anlaşmazlıkları ile gündeme sıklıklA gelen, aslen Türklerin yoğunlukla iş bağlantıları yaptığı, ve ticari bağımızın kuvvetli olduğu bir ülkedir. Ülkedeki sayısız iş fuarları ile birlikte, aslında teknolojik anlamda da Amerikaya eş değer bir gelişmişlikte olan bu komşu ülkeye vize uygulaması hakkında bilgileri sitemizde liste halinde bulabilirsiniz.
Rusya
, buz gibi bir soğuk ama bu soğuğu hissettirmeyen insanın içini ısıtan büyüleyici yapıları, geniş caddeleri, bu caddelerin iki tarafında bulunan gözalıcı heykelleri, tarihi müzeleri, dünyanın önde gelen markalarını birada bulacağınız parakende zincirleri, votkası, havyarı, özel Rus porselenleri ve matruşkası ile de dünyaca ün yapmıştır.

Rusya hakkında bilgiler

Para Birimi : Ruble.
Başkenti : Moskova
Konuşulan Diller : Resmi dil Rusça'dır.
Uçuş Süresi : 3 saat
Saat Farkı : 1 saat ülkemizden ileridir.
İklim-Sıcaklık : Ülkede karasal iklim hakimdir. Kışları oldukça soğuk, yazları sıcak olur. Yaz aylarında ortalama sıcaklık: 17-22 derece Kışın ise ortalama sıcaklık: -10C ile -15C arasında değişmektedir.

Rusya vizesi başvuruları, Ankara ya da Istanbulda bulunan "Rusya Konsolosluğu" na yapılabilmektedir. Rusya Yeşil Pasaport sahiplerine de, vize uygulamaktadır. Dilerseniz Rusya vizesi konusunda, vize danışma seçeneğimizden size sunacağımız hizmetlerin detaylarını bulabilirsiniz. Bize her zaman ve Türkiye'nin her yerinden 0 312 466 6100 - Ankara, veya 0 212 293 7200 - İstanbul telefonlarımızdan, ya da iletişim bölümde bulunan cep telefonlarımızdan, ya da dilerseniz ofisimize uğrayarak ulaşabilmeniz mümkündür. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

Ankara, Rusya konsolosluğu iletişim bilgileri aşağıdadır
Rusya Büyükelçiligi, Ankara
Adresi:Karyağdı sok. No 5 06692 Çankaya (P.K. 35 Kavaklıdere) ANKARA
Telefonu: (0 312) 439 21 22 ve 440 82 17
Fax: (0 312)438 39 52 ve 442 90 20

Istanbul, Rusya konsolosluğu iletişim bilgileri aşağıdadır
Adresi: İstiklal Caddesi No:398
Beyoğlu, İstanbul
Telefonu: (0212) 292 51 01 ve 292 51 02
Fax: (0212) 249 05 07


Ticari-Turistik Rusya Vize Başvurularında Hazırlaması Gereken Belgeler

Rusya Ticari Vize Belgeleri ;
vize2 Adet Yeni Çekilmiş Orjinal Vesikalık Fotoğraf
vizeVize Tarihi İtibarı İle 6 Ay Geçerliliği Olan Pasaport
vizeŞirket Antetli Kağıdına Rusya Büyükelçiliği-Konsolosluğu Dikkatine Yazılmış Gidicek Kişinin İsim ve
Seyahat Bilgilerini Belirten Orjinal Dilekçe
vizeFaaliyet Belgesi
vizeİmza Sirküleri
vizeTicari Gazete
vizeVergi Levhası
Şirket Evrakları Fotokopi Olabilir 
vizeİşe Giriş Bildirgesi
vizeŞirket Banka Hesapları
vizeDetaylı Ticari Davet Yazısı Ovir Yetkili Departmanı Onaylı Olması Gerekmektedir
vizeOtel ve Uçak Rezervasyonu
Ticari Vizeler Süre Olarak 3 Aylık Tek Girişli, 3 Aylık Çift Girişli ve 1 Yıllık Çok Girişli Olarak Verilmektedir

Rusya Turistik Vize Belgeleri ;
vize2 Adet Yeni Çekilmiş Orjinal Fotoğraf
vizeVize Tarihi İtibarı İle 6 Ay Geçerliliği Olan Pasaport
vizeKişisel Turistik Vize Talep Dilekçesi
vizeOtel Rezervasyonu
vizeUçak Rezervasyonu yada Davetiye
vizeBanka Hesapları
vizeKredi Kartı Fotokopisi

Rusya Vizesi ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar:
-Misafir Vizelerinde Rusya daki Karşılayan Kişinin İsmi Soyismi, Ev adresi, Ev ve Cep Telefonu Numarası İstenmektedir.
-Çalışmayanlar, Öğrenciler, Emekliler İçin Maddi Durum Belgeleri ve Statü Belgeleri İstenmektedir.
-Turistik Vizeler Süre Olarak 15 Gün Tek Girişli, 25 Gün Tek Girişli, 30 Gün Tek Girişli Olarak Verilmektdir.
-Ticari Vizeler Süre Olarak 3 Ay Tek Girişli, 3 Ay Çift Girişli, 6 Ay Çok Girişli, 12 Ay Çok Girişli Olarak Verilmektedir.
-Kayıt İşlemleri Rusya Sınırları İçerisinde Yapılmak Zorundadır Kaydınız Yapıldıktan Sonra Rahat Bir Şekilde Seyahatinizi Rusya Sınırları İçerisinde Gerçekleştirebilirsiniz.
-Rusya Sınırları Çok Geniş Bir Ülke Olduğundan ve İçerisinde Kendine Ait Özerk Bölgeler Bulundurduğundan Şehirler Arasındaki Geçişlerde Zorluklarla Karşılaşılabilir.
-Rusyanın Belirlemiş Olduğu Nakit Para Taşıma Limitini Göz Önünde Bulundurarak, Üzerinizde Çok Fazla Miktarda Nakit Para Bulundurmamaya Dikkat etmeniz önemlidir.

rusya toplu vize Bütün bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız tıklayarak bize her zaman ulaşabilir, ya da Rusya Vizesi hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için tıklayarak vize danışma bölümümüze yönlenebilir ve verdiğimiz hizmetleri inceleyebilirsiniz.

küçük animasyon türk bayrağı Türkiye'nin her neresinde olursanız olun, çoğu zaman ofisimize bile gelmenize gerek kalmadan, sizlere bulunduğunuz şehirden hizmet vermek bizi mutlu edecektir.

rusya vizesi danışmanlıkRusya vize danışmanlığı

Vize işlemleri ile kişisel olarak uğraşmak ve bunların, yukarıda da görüldüğü gibi, bir çok prosedürünü en baştan öğrenmek, ve bunları tamamlamak gayet sıkıcı bir iştir. Özellikle daha önce böyle bir tecrübeniz yok sa, yanlış yapma ve kendınızı tekrarlama ihtimalınız de oldukça yüksektir. O nedenle size, konusunda uzman bir danışmanlık şirketi kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz. Vize danışmanlık hizmetimiz ile ilgili tüm detaylar için lütfen tıklayınız, ya da bire bir konuşmak için iletişim sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizlere hizmetlerimizle yardımcı olmak bizi her zaman memnun edecektir.